Do dużych i wielkich pieniędzy trzeba dorosnąć

Do dużych i wielkich pieniędzy trzeba dorosnąć

Do dużych i wielkich pieniędzy trzeba dorosnąć
autorem artykułu jest Joanna Wiejak

Wydawałoby się, że nie może być nic prostszego niż posiadanie pieniędzy. Jednak tak nie jest. Większość szczęśliwców, którzy niespodziewanie i bez przygotowania weszli w posiadanie ogromnych pieniędzy, szybko i nierozsądnie traci majątek.

Marzymy o dużych pieniądzach. I wydaje się nam, że kiedy już będziemy w ich posiadaniu, to dobrze będziemy wiedzieć, co z nimi zrobić, jak je zagospodarować. Bo cóż fajniejszego może nam się w życiu przytrafić niż duży spadek, odkrycie skarbu, czy wygrana w lotto? Jednak nasze problemy nie znikną, gdy koło fortuny przyniesie nam górę pieniędzy. Do tych pieniędzy trzeba jeszcze dorosnąć. Tymi pieniędzmi trzeba umieć zarządzać.

Czego na temat inwestowania i pieniędzy możesz nauczyć się w Görlitz od Nocnego Kowala?
Zgodnie z legendą mieszkańcy rynku w Görlitz pilnie nasłuchują, czy kowal pracuje. Wiedzą bowiem, że dopóki słychać uderzenia młotkiem, świat podąża swoim właściwym torem.

Spotkać siÄ™ można z opiniÄ… „problemy by zniknęły, gdybym miaÅ‚ wiÄ™cej pieniÄ™dzy.” Otóż tak nie jest. Dlaczego? Po pierwsze: duże i wielkie pieniÄ…dze nie biorÄ… siÄ™ z niczego, lecz sÄ… wynikiem podjÄ™tych wczeÅ›niej dziaÅ‚aÅ„. Po drugie: jeżeli nawet pieniÄ…dze przyjdÄ… „z niczego” (spadek, wygrana), otoczone zÅ‚Ä… opiekÄ… szybko zniknÄ…, a jest przy tym duże prawdopodobieÅ„stwo, że wczeÅ›niej wyrzÄ…dzÄ… wiele zÅ‚a. PrzykÅ‚adem niech bÄ™dÄ… chociażby szczęśliwcy, którzy wygrali w kasynie, czy też w „lotka”. Jak oni zarzÄ…dzajÄ… swojÄ… fortunÄ…? Wielkość wygranej czÄ™sto przerasta możliwoÅ›ci wyobrażeniowe szczęśliwców, którzy utrafili „szóstkÄ™”.

Jeżeli ktoś nie daje sobie rady z zarządzaniem mniejszą ilością pieniędzy, w jaki sposób chce odnieść sukces w zarządzaniu dużymi pieniędzmi?

Pewnego wieczoru na Rynek w Görlitz do kowala przyjechaÅ‚ rycerz na czarnym koniu. ZamówiÅ‚ kratÄ™ i sam zaproponowaÅ‚ przy tym bardzo wysokÄ… cenÄ™. Warunek byÅ‚ tylko jeden: krata miaÅ‚a być gotowa trzeciego dnia do północy. Jako zadatek wpÅ‚aciÅ‚ poÅ‚owÄ™ kwoty mówiÄ…c przy tym: „Jak krata bÄ™dzie gotowa na czas, zapÅ‚acÄ™ cztery razy wiÄ™cej niż zaproponowaÅ‚em wczeÅ›niej”. OÅ›lepiony chciwoÅ›ciÄ… kowal zapewniÅ‚ wÅ‚asnÄ… duszÄ… i ciaÅ‚em, że krata bÄ™dzie gotowa na czas. Jednak lekkomyÅ›lny kowal szybko zapomniaÅ‚ o umowie i wydaÅ‚ otrzymane w zadatku zÅ‚oto. Dopiero na trzeci przyszÅ‚o mu do gÅ‚owy, żeby sprawdzić, co robi jego czeladnik. Wraca do kuźni i widzi kratÄ™ prawie caÅ‚kiem gotowÄ…, jednak z brakujÄ…cym kółkiem. Od tego momentu dziejÄ… siÄ™ rzeczy dziwne.

PeÅ‚na treść artykuÅ‚u „Czego możemy siÄ™ nauczyć od Å›redniowiecznego kowala?” dostÄ™pna jest w tygodniku elektronicznym CashFlow&You nr 27 (27.11-03.12.2007): http://newsletter.cashflowandyou.pl

Autorem artykułu jest redaktor: Jacek Pietkiewicz
Wydawca: e-ProfitSystem

--
Joanna Wiejak

CashFlow&You Tygodnik dla Inwestorów: biznes, finanse, nieruchomości.
Kursy-Finansowe.pl Inwestowanie to pasja i sposób na duże pieniądze.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zobacz takze:
Miliony w spadku - i spełniam marzenia
Odciski- mały bolesny problem
Fiat 126p kabriolet czy BOSMAL 126 Cabrio?
Rozruch ekonomiczny Fiata 126p... i nie tylko
Pokaż wszystkim, jak łatwo i szybko mogą znaleźć Twoją